Soutěž o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek
„Česká Chuťovka 2023“ a „Dětská Chuťovka 2023“

Aktuality (archiv 2017)

Česká chuťovka a Dětská chuťovka 2017 (výběr fotek)
foto: © Ing. Michal Vokřál, CSc.
Fotografie jsou k volnému užití s uvedením jména autora: „Foto: Michal Vokřál“.


Tisková zpráva k slavnostnímu vyhlášení a předání cen „ČESKÁ CHUŤOVKA 2017“
pořádanému Stálou komisí Senátu pro rozvoj venkova
ve čtvrtek 19. října 2017 v Hlavním sále Senátu Parlamentu ČR

Letošní soutěž o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2017 a Dětská chuťovka 2017, která se konala pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha a ministra zemědělství Mariana Jurečky, zná své vítěze. Zástupci celkem 74 českých potravinářských firem (o 11 víc než loni) převzali na slavnostním vyhlášení výsledků 9. ročníku soutěže ve čtvrtek 19. října v Senátu ocenění za nejchutnější potraviny vyrobené v České republice. Značkou Česká chuťovka 2017 se tak může nově pyšnit 147 výrobků a značkou Dětská chuťovka 2017 pak dalších 28. Titulem Rytíř české chuti byl za svůj celoživotní přínos mlékárenskému oboru poctěn pan Ladislav Likler, respektovaný sýrařský expert.

Smyslem soutěže Česká chuťovka, která vznikla jako spontánní iniciativa nezávislých potravinářských odborníků, je kromě vyzdvižení domácích výrobců kvalitních potravin zejména rehabilitace chuti jako jednoho z nejdůležitějších kvalitativních znaků každé potraviny. Je jistě chvályhodné, že se český spotřebitel i pod vlivem různých mediálních kampaní zajímá stále více o původ a složení nakupovaných potravin a že se jeho pozornost vzhledem k civilizačním nástrahám soustřeďuje také na zdravou a racionální výživu. A to i přesto, že se v záplavě nejrůznějších údajů a často i protichůdných informací a mýtů mnohdy poněkud ztrácí. Na co se ale skoro úplně zapomíná je to, co každou potravinu ve skutečnosti korunuje – na její chuť. Čeští potravináři se přitom mohou opřít o dlouholeté tradice a svůj pověstný fortel a um. Ten se naštěstí i přes různé nástrahy a byrokratické překážky nikam dosud nevytratil. Zkušenosti ze soutěže Česká chuťovka přesvědčivě ukazují, že v posledních letech naopak zažívá velký rozkvět, což je pro každého spotřebitele jistě víc než dobrá zpráva. Je zkrátka z čeho vybírat a u nás vyrobené potraviny mohou směle konkurovat těm nejlepším zahraničním a často je svou kvalitou a chutí i předčí.

Kdo si chce na těchto báječných potravinách od českých výrobců pochutnat a srovnat případně své vlastní chuťové preference s verdiktem odborné i dětské poroty, nalezne seznam nejen těch letošních, ale i v předchozích letech oceněných potravin, pyšnících se značkou ČESKÁ CHUŤOVKA nebo DĚTSKÁ CHUŤOVKA, jakož i další důležité informace, na www.ceskachutovka.cz či www.facebook.com/ceskachutovka.

Otevřít tiskovou zprávu k vyhlášení 9. ročníku.


Za přítomnosti senátora Miroslava Nenutila, předsedy Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova, se uskutečnila v úterý 5.9. od 11:00 hod. tisková konference k blížící se uzávěrce přihlášek do letošní soutěže o značky ČESKÁ CHUŤOVKA 2017 a DĚTSKÁ CHUŤOVKA 2017. Novináři měli možnost také ochutnat výrobky tří loňských držitelů České chuťovky a Dětské chuťovky – společností Kaufland Česká republika, PENAM a PEJSKAR & spol.

Otevřít 2. tiskovou zprávu k vyhlášení 9. ročníku.

Kromě tiskové zprávy vám přinášíme také několik fotografií z průběhu tiskové konference.

Foto: Martin Pácal


Stále se prohlubující partnerství České chuťovkyHasičskou vzájemnou pojišťovnou, jedinou kapitálově skutečně českou pojišťovnou u nás, se promítlo i do navázání mediálního partnerství s FireTV.
Víte o tom, že 360 000 dobrovolných hasičů představuje největší spolek u nás?

Těší nás, že máme stále blíže k této vpravdě „dobré společnosti“.


V pražském Divadle U Hasičů se díky osvědčenému partnerství České chuťovky s Hasičskou vzájemnou pojišťovnou, která letos oslaví 25. výročí své novodobé historie, uskutečnila 9.5.2017 od 11:00 tisková konference k vyhlášení již 9. ročníku soutěže ČESKÁ CHUŤOVKA a 7. ročníku soutěže DĚTSKÁ CHUŤOVKA.

Přítomným novinářům a hostům se malou degustací svých dobrot představili také úspěšní držitelé obou značek z předchozích ročníků – společnost BEAS provozující pekárnu Lično, pekárnu Choustníkovo Hradiště a cukrárnu Letohrad, Globus ČR – řeznictví, kladenský kombinát pekařské a cukrářské výroby KOMPEK, a Uzeniny Beta.

Otevřít tiskovou zprávu k vyhlášení 9. ročníku.

 

Foto: Michal Vokřál

 

Foto: SYMPEX